GürMelt tesisleri 2020 Ağustos ayı itibarı ile faaliyetlerine ve meltblown kumaş üretimlerine başlamıştır.

Meltblown Kumaş

Gür Nonwoven Melt Blown kumaşlarını yüksek teknoloji üretim hatlarında yapmaktadır. Üretiminde teknolojik birçok işlem uygulanır. Ürünün ham maddesi genel olarak polipropilendir.
Meltblown kumaşları genel olarak çevre ve endustiryel temizlik alanlarında, filtre ürünlerinde, yüz maskelerinde , kompozit ürünlerde ve ses yalıtımında kullanılmaktadır.
Maske üretiminde filtrasyon özelliğinden dolayı ara katman olarak kullanılan ürünlerimiz %99 bfe (bakteri filtrasyon verimliliği) değerine sahip olup 20 gsm ile 50 gsm aralığında meltblown üretimi yapılabilmektedir.
Maske üretimi için toplam üretim kapasitemiz 150 ton/ay ‘dır.
Maske üretiminde kullanılan meltblown ürünlerimiz tüm Avrupa ve Türkiye standartlarını karşılamış olup bununla ilgili tüm sertifikalarımız mevcuttur.

Üretilen ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak ve sipariş koşullarını görüşmek için bizimle disticaret@guriplik.com elektronik posta adresi üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Detayları

Üretim Detayları
Hammade Tipi : 100 % Polipropilen (PP)
Üretim Tipi : PP Meltblown
Üretim Kapasitesi : 150 Ton/Ay
Gramaj aralığı : 15 gr/m2 – 400 gr/m2
Üretim eni : 160 cm (63‘’)
Özellikler : Hydrophilic , Anti-Static , UV dengeleyici , Yanma geciktirici
Meltblown kumaşlar uygulama alanlarına göre farklı tipte filtre ürünleri için ana ya da yardımcı malzeme/katman olarak kullanılmaktadır.

Uygulama Alanları                                                 

  • Tıbbi maskeler.
  • Cerrahi giyim malzemeleri
  • Gaz filtreleri
  • Hava filreleri
  • Ses yalıtımı